Produkty uzupełniające

Obraz Produkt Cena Action
Projekt kasetonu Projekt kasetonu

10,00 zł

+ Dodaj
Montaż kasetonu Montaż kasetonu + Dodaj
Tradycyjne kasetony świetlne z aluminiową ramą spełnią swoją rolę w większości przypadków przy czym ich koszt jest niższy niż w przypadku droższych produktów z dibondu czy w całości z plexi.

Kasetony świetlne w tej wersji standardowo są zbudowane z profilu aluminiowego o różnych szerokościach. Jako płytę czołową stosujemy plexi, która …

Kaseton standardowy

Tradycyjne kasetony świetlne z aluminiową ramą spełnią swoją rolę w większości przypadków przy czym ich koszt jest niższy niż w przypadku droższych produktów z dibondu czy w całości z plexi.

Kasetony świetlne w tej wersji standardowo są zbudowane z profilu aluminiowego o różnych szerokościach. Jako płytę czołową stosujemy plexi, która jest płaska i na nią naklejamy pełnokolorową grafikę, wydrukowaną na foliach do druku, lub wycinamy ją ploterem tnącym ze specjalnych folii wg koloru ze wzornika. Istnieje możliwość wykonania kasetonudwustronnego (semaforu) lub kasetonu w wersji stojącej czyli pylonu, wtedy podświetlana grafika jest widoczna po obu stronach. Do podświetlenia kasetonu używamy bardzo oszczędne i trwałe oświetlenie LED, które wypiera stosowana do niedawna jarzeniówki.


Korzyści:

 • Trwałe, estetyczne i funkcjonalne
 • Mogą być jedno lub dwustronne
 • Łatwa wymiana grafiki, poprzez odkręcenie jednego z boków
 • Odporność na warunki atmosferyczne
 • Efektywność reklamy w dzień i w nocy
 • Podkreślenie prestiżu firmy
 • Niewielkie zużycie energi
 • Czytelne z dużej odległości
 • Atrakcyjna, przykuwająca wzrok
 • Spełnia również funkcję ozdobną
 • Zastosowanie
 • Jako promocja i oznakowanie miejsca sprzedaży.
 • Dla małych firm, sklepów, salonów
 • Jako szyld świetlny
 • Podświetlane znaki drogowe
 • Jako pylony cenowy
 • Podświetlone tabliczki informacyjne


Grafika może być drukowana lub wycinana na ploterze tnącym. Druk odbywa się na maszynach solwentowych w pełnym kolorze, w wysokiej rozdzielczości. Do druku stosujemy specjalne folie monomeryczne, transparentne i translucentne do podświetleń, które równomiernie rozpraszają światło. Podświetlenie dodatkowo wzmacnia nasycenie barw. Wydruki można dodatkowo zabezpieczyć laminatem UV.

Konstrukcja (rama kasetonu) zbudowana jest z profili aluminiowych o szerokościach 10 do 16cm. W przypadków kasetonów w wersji slim szerokość wynosi jedynie 6cm. Rama jest odpowiednio spawana w celu otrzymania sztywności całej konstrukcji i odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Standardowo rama uzyskuje wygląd surowego aluminium, jednak istnieje możliwość pomalowania jej proszkowo na wybrany kolor z palety RAL. Profile wzmacniane są poprzeczkami. Profile zawierają kieszenie umożliwiające umieszczenie płyt wykonanych z tworzyw sztucznych oraz instalacji elektrycznej.
Lico kasetonu (część świecąca) stanowi plexi o kolorze Białym lub Opal o różnych grubościach, zależnych od wielkości powierzchni, warunków atmosferycznych i rodzaju grafiki. 2 mm dla kasetonów do 1m2, jasnych grafik i profilu auminiowego o szer. 6cm. 3mm przy licu od 1-2m2, jasnej i średniej grafice i profilu 6-10 cm oraz 4mm dla powierzchni kasetonów większych niż 2m, ciemnej grafiki i profilów aluminiowych o szerokości 14 lub 18 cm. Jedynym wyjątkiem są bardzo ciemne grafiki, w tym przypadku lepiej jest zastosować grubszą pleksę niż podane. Maksymalny możlwi wymiar jednej płyty wynosi 305x205 cm.
Tył (plecki) kasetonu wykonane są z płyt PCV o grubości 2-3, lub z blachy ocynk gr. 0,5mm. Obydwa materiały zapewniają sztywność i trwałość całej konstrukcji.
Oświetlenie w kasetonach stanowią diody LED. Od jakiegoś czasu wypierają one prądożerne i awaryjne świetlówki. Żywotność takiego oświetlenia do nawet 50000 h. Oświetlenie ledowe zużywa średnio 3x mniej prądu niż świetlówki, dlatego wyższa cena zakupu szybko się zwraca.
Równie istotnym elementem oświetlenia jest zasilacz. Zasilacze led o mocy 230/12V posiadają wysoką klasę szczczelnosci IP 65, dzięki czemu są odporne na wodę, kurz i pył. Należy pamiętać, że tanie zasilacze mogą spowodować trwałe uszkodzenie oświetlenie np. w przypadku skoków napięcia lub inne problemy z instalacją elektryczną.
Dodatkowo sterowanie może następować z pomocą czujnika zmierzchowego, który uaktywna oświetlenie w zależności od natężenia słonecznego lub z pomocą włącznika czasowego, który umożliwia ustawienie godzin „świecenia” we własnym zakresie. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Zastosowanie czujnika zmierzchowego będzie odpowiednie dla osób, które wymagają bezobsługowej eksploatacji, jednak urządzenie będzie działało nawet w nocy. Natomiast wyłącznik czasowy pozwala na pełną kontrolę czasu oświetlenia reklamy, jednak w tym przypadku należy pamiętać, że godziny wschodu i zachodu słońca są zmienne i występuje konieczność korygowania ustawień co pewien czas. Oczywiście można również zastosować zwykły włącznik ręczny.
Obróbka
Wyprodukowany nośnik jest gotową reklamą przeznaczoną do montażu. Montaż może być wykonany równolegle do powierzchni ściany (plecami) lub prostopadle (bokiem) na specjalnych konstrukcjach, co najczęściej ma miejsce w przypadku kasetonów dwustronnych (semafory)
Zasilacz

Zostaw nam swoją opinię o produkcie

Kaseton standardowy

 • 0,00 zł


Oblicz cenę

Czas liczony od momentu przekazania projektu do druku.

Z pczyczyn losowych termin realizacji może zostać wydłużony.