Produkty uzupełniające

Obraz ProduktCenaAction
Projekt liter 3d Projekt liter 3d

50,00 zł

+ Dodaj
Montaż liter 3D Montaż liter 3D + Dodaj
Litery oraz loga w trójwymiarowej formie stanowią jasny i efektowny komunikat dla Klientów Twojej firmy.
Litery przestrzenne 3D (blokowe) można wykonać w dowolnym kształcie i dużym zakresie rozmiarów. W zależności od użytych materiałów, kolorystyki i projektu mogę przyjmować bardzo różnorodne formy, o prostych i skomplikowanych formach, różnym wykończeniu frontu, od zwykłej …

Litery 3D przestrzenne

Litery oraz loga w trójwymiarowej formie stanowią jasny i efektowny komunikat dla Klientów Twojej firmy.

Litery przestrzenne 3D (blokowe) można wykonać w dowolnym kształcie i dużym zakresie rozmiarów. W zależności od użytych materiałów, kolorystyki i projektu mogę przyjmować bardzo różnorodne formy, o prostych i skomplikowanych formach, różnym wykończeniu frontu, od zwykłej aczkolwiek efektownej plexi po wyrafinowane metalowe wykończenia. W najtańszej wersji ekonomicznej mogą być wycięte ze styroduru i pomalowane farbami akrylowymi bez dodatkowego wykończenia na licu. W najdroższej, w całości wykonane z metalu przymocowane na dystansach i podświetlone modułami led.

Najczęściej w przypadku napisów i kształtów niepodświetlonych stosuje się wycinanie w styrodurze, na który następnie w celu zwiększenia atrakcyjności, od strony przedniej nakleja się warstwę innego materiału o tym samym kształcie jak np. barwione plexi, dibond, czy bezbarwne plexi z grafiką nadrukowaną w dowolnym kolorze. Dzięki temu zabiegowi litery wyglądają bardzo elegancko. Litery można również połączyć z innymi nośnikami, np. szyldem z nadrukiem, możliwości jest bardzo wiele a końcowy efekt zależy tylko od pomysłu projektanta.

Korzyści:

 • Efektowne i nowoczesne oznaczenie budynku, zwiększa widoczność i utrwala wizerunek firmy w świadomości Klientów.
 • Prestiżowy wygląd
 • Dobra widoczność
 • Ozdoba budynków
 • Odporność na warunki atmosferyczne
 • Wyrazistość treści
 • Dowolny kształt
 • Możliwość pomalowania w dowolnym kolorze

Zastosowanie:

 • Wewnątrz i na zewnątrz
 • Stosowane na większości podłoży
 • Elewacje budynków
 • Loga firmowe
 • Ornamenty
 • Wystrój wnętrz
 • Biura, sale konferencyjne

Materiał:

Litery przestrzenne 3D mogą być wykonane poprzez łączenie wielu rożnych materiałach, co bezpośrednio wpływa na końcowy efekt estetyczny. Najszerzej stosowanym materiałem jest Styrodur, którego grubość waga się pomiędzy 2 a 10cm, natomiast wielkość pojedynczego elementu ograniczona jest wielkością płyty, natomiast nie jest problemem wyprodukowanie większych liter poprzez łączenie kilku elementów. Sam materiały jest bardzo lekki nawet przy bardzo dużych elementach. Wycięte elementy malowane są markowymi farbami akrylowymi na dowolny kolor wg. palety RAL. Na wycięte i pomalowane litery najczęściej nakleja się od przodu lico z plexi barwionego lub bezbarwnego z naklejoną folią, dibond lub inny materiał.

inną metodą wykonania liter przestrzennych jest metoda pudełkowa, gdzie litera składa się z kilku ścianek, frontowej, bocznych i tylnej. Wygląd litery uzależniony jest od zastosowanych materiałów. Na lico można zastosować takie jak kolorowe plexi, dibond, plexi bezbarwne oklejone folią. Boki mogą np. składać się z plexi, pcv lub aluminium. Szerokość boku uzależniona jest również od ich wielkości. Litera zostaje domknięta, poprzez nałożenie jako tylnej ścianki PCV białego o grubości 8-10 mm. Każda litera, wykonana w ten sposób stanowi osobną zwartą bryłę, dzięki czemu można ją również szybko zaadaptować jako literę świetlną. poprzez umieszczenie wewnątrz odpowiednich modułów świetlnych.

Wycinanie i obróka liter oraz kształtów następuje z pomocą lasera oraz frezarki CNC (obróbka skrawaniem). Cięcie i frezownie, pianek, plexi, pcv, dibondu i innych materiałów. W przypadku gdy na lico zachodzi potrzeba przyklejenia nadruku z folii, odbywa się on na markowych japońskich maszynach firmy Roland.

Montaż:

Montaż liter przestrzennych odbywa się zwykle bezpośrednio do ściany, gdzie połączenie ze ścianą lub inną powierzchnią odbywa się za pomocą mocnego kleju montażowego. Możliwe jest zastosowanie odpowiedniej konstrukcji. Czasem mocowanie odbywa się na specjalnych dystansach co nie tylko podnosi walory estetyczne montowanych elementów ale również chroni elewację przed powstaniem zacieków dając gwarancję czystych ścian.

Trudność przeprowadzenia montażu zależy nie tylko od wielkości liter ale również od wysokości ich zamocowania. Może się odbywać na dachu, lwymagać zbudowania specjalnej konstrukcji nośnej lub nawet wykonania prac alpinistycznych.

Montaż litery wykonujemy wraz z ich przetransportowaniem i ewentualnym podłączeniem do instalacji elektrycznej.

Zostaw nam swoją opinię o produkcie

Litery 3D przestrzenne

 • 0,00 zł